Menu
Tournamentsoftware.com
Home
Tournaments
Leagues
Ladders
Clubs
Players
Ranking
LiveScore
6
Madrid Spain Masters 2024 by IBERDROLA
TOYOTA International Challenge 2024
Swiss Squash Interclub 2023 2024
SFFS Squash 2023 2024
CIS 2024 - Serie A e B
BWF Test Tournament 2024
English
Menu
Select Your Sport
Badminton
Tennis
Padel
Squash
Table Tennis
Racketlon
Volleyball
Soccer
Hockey
Basketball
Handball
Korfball
Darts
Pickleball
Log In
Menu
2023 Junior Nationals
Matches - Sunday, March 19, 2023
Log In
2023 Junior Nationals
Trinidad and Tobago Badminton Assoc. |
Tacarigua, Trinidad and Tobago
Mar 11 2023 to Mar 19 2023
Favorite
Overview
Matches
Players
Draws
Events
Seeded entries
Winners
More
Sat
11
Mar
Sun
12
Mar
Sat
18
Mar
Sun
19
Mar
More
Match schedule
Sunday, March 19, 2023
Search in player and country...
List view
Grid view
More
3
Main Location
1. Starting at 9:00 AM
BS U15
Final
Ethan Ramcharan [1]
W
Zavion Joseph [2]
16
21
21
6
21
11
H2H
2. Followed by
BS U17
Final
Jace Smith [1]
Aditya Maharaj [2]
W
13
21
21
14
14
21
H2H
3. Followed by
BS U19
Final
Vishal Ramsubhag [1]
W
Ryan Sinanan [2]
7
21
21
12
21
17
H2H
4. Followed by
BS U11
Round 2
Avari Wells
W
Zidan Hosein
21
18
21
11
H2H
5. Followed by
GS U13
Round 2
Rishelle Boodoosingh
W
Serenity Tinto
21
12
21
10
H2H
6. Followed by
BD U15
Final
Zavion Joseph
Maximus Walsh
Andrew Babwah
Ethan Ramcharan
W
9
21
11
21
H2H
7. Followed by
BD U17
Final
Jamahl Mason
Daryl Mendoza
Aditya Maharaj
Kiran Rampersad
W
7
21
18
21
H2H
8. Followed by
BD U19
Final
Sameer Ali
Verone Salick
Vishal Ramsubhag
Ryan Sinanan
W
15
21
24
26
H2H
9. Followed by
XD U11
Round 2
Liam Rajkumar
Asia Lee Waller
W
Terell Gonzales
Tia Marie Castillo
21
8
21
11
H2H
10. Followed by
XD U19
Final
Dejaun Williams
Danyelle Barnes
Ryan Sinanan
Sonja Cassie
W
15
21
21
18
19
21
H2H
4
Main Location
1. Starting at 9:00 AM
GS U15
Final
Samiya Karim [1]
Tenniya Tobias [2]
W
21
9
20
22
13
21
H2H
2. Followed by
GS U17
Final
Amara Urquhart [1]
W
T'Shelle Barnes [3]
21
18
21
17
H2H
3. Followed by
GS U19
Final
Danae Mootoosingh [1]
Janiah Boodoosingh [2]
W
21
14
9
21
17
21
H2H
4. Followed by
BS U11
Round 2
Terell Gonzales
Liam Rajkumar
W
11
21
10
21
H2H
5. Followed by
GS U11
Round 2
Kenaiya Gangoo
Asia Lee Waller
W
7
21
6
21
H2H
6. Followed by
GD U15
Final
Annaiah James
Tenniya Tobias
W
Samiya Karim
Katelyn Richards
21
19
21
14
H2H
7. Followed by
GD U17
Final
Kara-Ashley Robertson
Amara Urquhart
W
Emily Lewis
Yelena Lewis
21
14
21
12
H2H
8. Followed by
GD U19
Final
Janiah Boodoosingh
Sonja Cassie
W
Danyelle Barnes
T'Shelle Barnes
21
18
21
16
H2H
9. Followed by
XD U15
Final
Ethan Ramcharan
Aliyah Urquhart
W
Zavion Joseph
Arianna Mansook
21
8
21
19
H2H
10. Followed by
XD U17
Final
Jace Smith
T'Shelle Barnes
W
Daryl Mendoza
Emily Lewis
21
9
21
13
H2H
5
Main Location
6. Court and time TBA
BS U13
Final
Liam Persad
W
Chijioke Kalu
23
21
21
11
H2H
7. Court and time TBA
BD U11
Final
Zidan Hosein
Liam Rajkumar
W
Terell Gonzales
Avari Wells
21
18
21
16
H2H